Basic Shine Special vax?
Postat: 31 aug 2012 21:22
Kan ni berätta mer om det än vad som står på hemsidan? Konsistens? Hållbarhet? Kanske någon annan här som testat det redan?
Mvh Magnus
Mvh Magnus
En Mötesplats För Entusiaster Och Proffs Inom Bilvård
https://bilvardsforum.se/
Jo det är så att den ingår i vårt nya heta Basic sortiment och det är ett väldigt lättlagt skydd.Cogo skrev:Kan ni berätta mer om det än vad som står på hemsidan? Konsistens? Hållbarhet? Kanske någon annan här som testat det redan?
Mvh Magnus
Om du gör på ett enkelt sätt lägg på med maskin eller för hand och en microfiberduk i andra handen och torkar av så fort du "råkar" lägga på en olackad list eller gummi..då är det absolut inga problemCogo skrev:standard frågan här också, hur är det med olackad plast och gummi, fläcker den ner det?
Mvh Magnus
Detta var ett bra tips. Vägrar det fastna helt och hållet eller är det bara svårare för det att fastna??Jiiins skrev:Eller så lägger du lite vinylmedel innan på plastlist eller gummilister.
Då vill det inte fastna ifall du råkar nudda en list....
MattisH skrev:Detta var ett bra tips. Vägrar det fastna helt och hållet eller är det bara svårare för det att fastna??Jiiins skrev:Eller så lägger du lite vinylmedel innan på plastlist eller gummilister.
Då vill det inte fastna ifall du råkar nudda en list....