Förändringar
Forumet har fått sig en rejäl uppgradering (2019 08 01) för att bättre möta 2019 och framtidens behov. Innehållet finns kvar men det gamla utseendet kunde tyvärr inte följa med. Läs gärna mer och tyck till ->

Godis från UK

En plats där ni kan verbalisera det ni känner för just nu.
Masten
Medlem
Inlägg: 243
Blev medlem: 25 aug 2009 12:00
Ort: Varberg

Godis från UK

Inlägg av Masten » 23 aug 2010 20:56

Idag fick jag ett trevligt paket från Shinearama :D (blommorna i bakgrunden ingick inte...)

Bild

Dessutom fick man med två riktiga godisbitar också, tyvärr la flickvännen beslag på dem snabbare än jag hann säga "Bilberry"! :lol:

Just Bilberry's Safe Wheel Cleaner ska bli riktigt intressant att prova, "alla" på Detailing World verkar använda det eller Meguiar's Wheel Brightener.
Senast redigerad av 4 Masten, redigerad totalt 14 gång.

Göran

Re: Godis från UK

Inlägg av Göran » 24 aug 2010 08:00

303 är toppskiktet inom bilvård!

Bild
Senast redigerad av 4 Göran, redigerad totalt 14 gång.

Masten
Medlem
Inlägg: 243
Blev medlem: 25 aug 2009 12:00
Ort: Varberg

Re: Godis från UK

Inlägg av Masten » 24 aug 2010 09:25

Hasse skrev:Ohhh vilka grejer :) vad fick du ge för fälgborsten?
Fälgborsten (EZ Detail Mini Brush) kostade £12.95, dvs. 150-160 kr. Detta är den lilla varianten som väl mer är tänkt att användas i trånga utrymmen på karossen, typ luftintag m.m. Jag har sedan tidigare den större EZ Detail Brush som kostar ~240 kr, är mycket nöjd med den!
Jag beställde för övrigt grejerna förra måndagen, så en veckas leveranstid för den minimala fraktkostnaden £9 är inte mycket att orda om :)

Skriv svar